ŁÓDŹ, ul. Rzgowska 163
   Otwarte: Pn-Pt 8 - 17, Sb 9 - 14

FAQ

Q?

Czy opłaca się kupować opony całoroczne?

A.

Tak, opłaca się kupić opony całoroczne jeśli ten samochód do którego będą zamontowane będzie użytkowany najczęściej w warunkach miejskich i nie będziemy wybierać się nim zimą w dłuższe trasy, czy góry. Opony te mogą też być dużo głośniejsze w warunkach letnich i zdecydowanie mniej skuteczne na śniegu, czy lodzie.

Q?

Co jeśli kierownica bardzo drga podczas hamowania?

A.

Jest to bardzo częsta usterka, kiedy wiedziemy z rozgrzanymi tarczami hamulcowymi w jakąś większą kałużę. Wtedy to następuje rozhartowanie tarcz i ich zwichrowanie. Jedynym sposobem na pozbycie się niekomfortowych drgań jest obróbka szlifierska tarcz lub wymiana na nowe.

Q?

Masz diesla z filtrem DPF? Auto straciło moc? Świeci się kontrolka?

A.

Filtr DPF wychwytuje szkodliwe cząsteczki i osadza je na ceramiczno, metalowej siatce, która z czasem zostaje skutecznie zapchana i silnik wchodzi w tryb awaryjny i kontynuowanie jazdy jest możliwe jedynie do najbliższego serwisu. Rozwiązaniem tego problemu jest demontaż i profesjonalne czyszczenie lub wymiana na nowy. Więcej informacji o tym jak wyczyścić filtr FAP/DPF znajdziesz na naszej stronie o tej usłudze.

Q?

Hamulce bardzo głośno piszczą podczas hamowania?

A.

Powodem pisku układu hamulcowego może być zbyt duża twardość klocków hamulcowych lub blokujące zaciski hamulcowe. Hamulce mogą się też przez to nadmiernie grzać lub nawet doprowadzić do blokady układu hamulcowego, któregoś z kół.